Jak nachystat plochou střechu na zimu?
Nic neprověří střechu tak jako zima. Nízké teploty, hodně srážek, občas vrstva sněhu – je toho dost, co vaše střecha musí v tomto ročním období zvládnout.
Není tedy divu, že právě v zimním období se naplno projeví, když se střechou něco není v pořádku. Pokud je například narušena její termoizolační funkce, v zimě to objekt pocítí nejvíc.
Stejně tak i nedostatky hydroizolace mohou v létě zůstat nepovšimnuty, ale při odtávání sněhu začne do objektu znenadání zatékat.
Jenže v těchto měsících je náročné, a dokonce i rizikové na ní provádět rozsáhlejší opravy. Navíc dokud se opravy nedokončí, objekt dál trpí kvůli zimnímu počasí. V neposlední řadě je při mrazech hydroizolace náchylná na mechanické poškození, takže jí může škodit, když se po ní chodí.
Proto je nejlepší střechu ještě před zimou zkontrolovat a případné nedostatky včas odstranit, než zima udeří naplno. Poradíme vám, na co se zaměřit.
Co před zimou zkontrolovat
- Jaká je celková kondice střechy a jejích prvků?
Vizuální kontrola, ideálně i odborně provedená metodická kontrola
- Je odvodňovací systém průchodný?
Pokud ne, zmrzlá voda může poškodit souvrství
- Je nutné ze střechy odklízet sníh?
To zjistíte ve stavební dokumentaci k objektu
Jak vám s tím pomůže FLO?
Ploché střechy jsou náš denní chleba, takže máme větší šanci odhalit případné problémy. Jako specialisté přesně víme, po čem se dívat a na co se zaměřit.
Jak tedy nachystáme vaši plochou střechu na zimu?
- Nejdřív zkontrolujeme kondici střechy, a to jak vizuálně, tak i metodicky. Přitom odhalíme defekty a ověříme, že hydroizolace zimu vydrží.
- Doporučujeme i měření vlhkosti, abychom co nejpřesněji zhodnotili, jestli střecha tepelně izoluje, jak má.
- Na základě výsledků těchto kontrol pro vás vypracujeme seznam úkonů, které bude třeba na vaší střeše udělat, aby zimní měsíce bez úhony přečkala.
Buďte chytří a předejděte problémům místo toho, abyste je pak museli komplikovaně řešit. FLO vám s tím rádo pomůže.